کارشناسان از ساخت روبوتی موسوم به Nadine خبر دادند که در خانواده روبوت‌هی انسان‌نما طبقه‌بندی می‌شود و دانشگاه فناوری Nanyang آن را به تمام قابلیت‌های مورد نیاز بشر مجهز کرده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، روبوت Nadine به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند در قالب دستیار انسان مورد استفاده قرار بگیرد یا اینکه کارها و وظایف انسانی به او سپرده شود. این محصول برخلاف دیگر روبوت‌ها برای خود شخصیت و هویت واحد دارد و می‌تواند متناسب با حالات روحی و احساسات فرد مقابل عکس‌العمل مناسب نشان دهد.

برای این روبوت چهره کاملا مشابه انسان و پوست نرم در نظر گرفته شده است که این نکته‌ها بیش از موارد مشابه آن را به انسان شبیه می‌کند. روبوت Nadine را پروفسور تالمن طراحی کرده است و از نظر شخصیت شباهت‌های زیادی به او دارد.

کار روی پروژه ساخت این روبوت هوشمند از سال ۲۰۱۱ میلادی آغاز شد و دانشگاه NTU مدل‌های اولیه فراوان را مورد آزمایش قرار داد و در پایان موفق شد این محصول را با قابلیت‌های متمایر و منحصر به‌فرد روانه بازار کند.

به گفته پروفسور تالمن، این دستگاه شبیه‌ترین روبوت جهان به انسان محسوب می‌شود و هم‌اکنون آخرین مراحل را پشت‌سر می‌گذارد تا به صورت گسترده وارد بازار جهانی شود.

+

عناوین مرتبط