کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) روز گذشته اسنادی را مروبط به ارایه مجوز برای دومین نسل از عینک‌های هوشمند گوگل منتشر کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اسناد نشان داد که شرکت گوگل نسل دوم عینک‌های هوشمند خود را با کاربری تخصصی تولید کرده است و قصد دارد از آن در محیط‌های سازمانی استفاده کند.

مدل جدید عینک هوشمند گوگل تا می‌شود و مانند عینک‌های طبی معمولی می‌توان آن را در جیب خود قرار داد. این عینک هوشمند از شبکه بی‌سیم Wi-Fi با طیف ۵ گیگاهرتزی پشتیبانی می‌کند، پردازنده پرسرعت‌تر اینتل را در خود جا داده است و البته دوربین دیجیتالی و باتری آن هم ارتقا پیدا کرده است.

این عینک هوشمند ضدآب است و نسبت به مدل قبلی دوام بیشتری دارد. روزنامه وال استریت ژورنال در این خصوص گزارش داد که مدل دوم Glass گوگل به واسطه منشور بزرگتری که در اختیار گرفته است می‌تواند زاویه گسترده‌تری را در معرض دید کاربر قرار دهد.

این محصول شباهت زیادی به عینک انعطاف‌پذیری دارد که شرکت گوگل اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی حق امتیاز مربوط به آن را ثبت کرد.

به هر حال، هم‌اکنون صدها دستگاه از این عینک هوشمند ساخته شده است که توسط شرکت‌های گوگل به صورت تخصصی مورد آزمایش قرار می‌گیرد و هنوز به درستی مشخص نیست از چه زمانی این عینک به صورت گسترده وارد بازار جهانی می‌شود.

+

عناوین مرتبط