سامسونگ تصمیم دارد در سال ۲۰۱۶ میلادی تلویزیون‌های هوشمند را به کانون دستگاه‌های اینترنتی خانگی تبدیل کند. ولی دیگر شرکت‌ بزرگ کره‌ای یعنی ال‌جی روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای دستگاهی را معرفی کرد که از نظر ظاهری شبیه Amazon Echo است و قابلیت‌های مشابه دارد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ال‌جی این محصول جدید را با نام SmartThinQ Hub معرفی کرد و توضیح داد فناوری به کار رفته در آن به کاربران امکان می‌دهد کنترل و مانیتور کردن دستگاه‌هایی مانند ماشین لباسشویی، یخچال، اجاق گاز، جاروبرقی، سیستم تهویه هوا، و حسگرهای مختلفی که در خانه کار گذاشته شده است را در اختیار بگیرند.

به هر حال اگر چه شکل ظاهری این دستگاه شبیه Echo آمازون طراحی شده است، ولی شما با آن می‌توانید قابلیت‌های بیشتری را در اختیار بگیرید و حتی از آن به عنوان تقویم الکترونیکی شخصی یا سیستم پخش موسیقی هم استفاده کنید.

نکته قابل ملاحظه در این محصول نمایشگر LCD آن است که امکان کنترل صوتی را هم برای کاربر فراهم می‌کند. علاوه بر این شما می‌توانید از نمایشگر لمسی برای کنترل دستگاه های مختلف استفاده کنید.

لازم به ذکر است ال‌جی هم‌اکنون لوازم خانگی مختلف با قابلیت اتصال به اینترنت را عرضه کرده است که تمامی آنها می‌توانند با SmartThinQ Hub سازگار شوند.

+

عناوین مرتبط