شاید عادت بیشتر کاربران این باشد که به محض عرضه گوشی جدید از یک شرکت، به سریع اقدام به خرید آن می‌کنند.
در اینجا چند دلیل مهم را مطرح می‌بینید که به شما می‌گوید برای بدست آوردن گوشی مناسب‌تر، کافیست کمی صبر کنید.

۱ – رنگ‌های متفاوت، نسخه‌های بهتر
معمولا گوشی‌های جدید در ابتدای عرضه، فقط در چند رنگ محدود به بازار می‌آیند، و حتی نسخه‌های کمتر و با مواد محدودتری را با خود دارند.
برخی شرکت‌ها مانند هوآوی، سامسونگ و وان‌پلاس، غالبا چند هفته پس از عرضه نسخه ابتدایی یک مدل تازه، دست به کار می‌شوند و نسخه‌های دیگری از این مدل با رنگ‌ها و ویرایش‌های و حتی مواد دیگر روانه بازار می‌کنند.

۲ – افت قیمت
شاید بهترین مثال در این زمینه، گوشی  Essential Phone PH-1 باشد؛ این گوشی در زمان عرضه ۷۰۰ ذلار قیمت داشت،‌اما پس از گذشت مدتی، شاهد نخستین افت قیمت و رسیدن به مرز ۵۰۰ بود. بنابراین گاهی چند هفته صبر کردن، ارزشش را دارد.

۳ – کمبود لوازم جانبی
اغلب گوشی‌ها در زمان رونمایی، از لوزم جانبی کافی برخوردار نیستند و این مشکل پس از مدتی حل می‌گردد، بنابراین با اندکی صبر، گوشی کامل‌تر و مناسب‌تری را در دست خواهید داشت.

۴ – مشکل تعمیر
طبیعی است که وقتی یک گوشی به تازگی به بازار آمده است، برای تعمیر خرابی‌های آن هنوز پشتیبانی کاملی شکل نگرفته است، در نتیجه مدتی صبر و تحمل می‌تواند شما را این این مشل احتمالی برهاند.

۵ – لزوم آپدیت‌های مهم
گوشی‌های جدید غالبا در زمان عرضه، نیاز به آپدیت‌ها اساسی دارند، اما اگر بعد از مدتی اقدام به خرید این گوشی ها کنید، معمولا با چنین مشکلی روبرو نخواهید بود.

عناوین مرتبط