مایکروسافت رسما پلتفرم توسعه‌دهنده مشهور GitHub را خریداری کرد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، در ماه ژوئن، مایکروسافت گزارش‌های مبنی بر اینکه این کمپانی به دنبال قراردادی برای خرید گیت‌هاب است را تایید کرد؛ گیت‌هاب یک پلتفرم و سرویس میزبانی مخصوص برنامه‌نویس‌های کامپیوتر و توسعه‌دهندگان است.

گیت‌هاب آخرین بار ۲ میلیارد دلار ارزشگذاری شده بود، اما مایکروسافت آن را ۷٫۵ میلیارد دلار خرید.
 
در بیانیه‌ای که در بلاگ رسمی مایکروسافت منتشر شد، این کمپانی تکمیل فرایند تملک گیت‌هاب را اعلام نموده و آینده این سرویس را مشخص کرد.
در پست مایکروسافت آمده است: «گیت‌هاب ویژگیهای اولویتیش برای توسعه‌دهندگان را حفظ خواهد کرد، مستقلا عمل می‌کند، و یک پلتفرم باز می‌ماند.»
 
 

گیت‌هاب گیت هابگیت‌هاب این تصویر را در یک پست بلاگش درباره تکمیل تملک این شرکت توسط مایکروسافت قرار داد.

مطابق اطلاعات منتشره، نت فریمن، مدیرعامل سابق Xamarin (یک شرکت توسعه بین‌پلتفرمی که در سال ۲۰۱۶ آن را به تملک در آورد) مدیرعامل گیت‌هاب خواهد شد.

در یک پست اخیر بلاگ گیت‌هاب فریدمن دیدگاه مایکروسافت برای آینده این پلتفرم را بازتاب داد. فریدمن نوشت: «گیت‌هاب مستقلا به عنوان یک جامعه، پلتفرم، و کسب و کار فعالیت خواهد کرد.»
در ادامه نوشته او آمده: «گیت‌هاب، به عنوان بزرگ‌ترین جامعه توسعه‌دهندگان جهان، بیش از ۳۱ میلیون توسعه دهنده را برای ایجاد، همکاری، اشتراک‌گذاری و بهره‌گیری از کار یکدیگر گرد هم آورده است. هدف ما خدم‌ترسانی به همه توسعه‌دهندگان جهان از طریق فراهم‌سازی بهترین جایگاه برای ساخت نرم‌افزار است.»
 
گفتنی است گیت‌هاب، فارغ از تملک اخیرش توسط مایکروسافت، شاهد رشد مداومی بوده است.
وقتی انعقاد این قرارداد در تابستان اعلام شد، گیت‌هاب به پایگاه کاربری ۲۸ میلیون نفری خود می‌بالید.

در صورتی که غول نرم‌افزاری ۷۶۰ میلیارد دلاری جهان یعنی مایکروسافت، و مدیرعامل گیت هاب یعنی فریدمن حقیقتا به تعهداتشان عمل کنند، فعالیت چشمگیر گیت‌هاب برای ارائه پلتفرم و جامعه‌ای برتر برای توسعه‌دهندگان ادامه خواهد یافت.
 
 

عناوین مرتبط